Sizden Gelenler

Ereksiyon Sorunu'nu Anlamak

Paylaşmak Güzeldir!

Siz de mutluluk çubuğu deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Sertleşme sorununu ilk deneyimlemenizden, ameliyat sürecine ve penil protezin hayatınıza kattıklarına kadar tüm deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Unutmayın!

Penil protez sayesinde çocuk sahibi olmuş, kendine hiç olmadığı kadar güveni gelmiş insanlar ve hatta ayrılmaktan vazgeçen aileler bulunmaktadır.

Siz de bu gibi duygularınızı ifade etmek, yaşadıklarınızı bu konuda bilgi edinmek isteyen insanlarla paylaşmak isterseniz bu alan sizin için.

Hikayenizi yazarken isim belirtmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz rumuz kullanabilirsiniz. Paylaşılan kişisel bilgiler gizlilik çerçevesi içinde işlem görecektir.

HİKAYELER

30 senelik evliliğimizin son yıllarında eşim ile artık anlaşamamaya başlamıştık. Doktor kontrolüne gittiğimde, doktorum böyle bir ürünün varlığını anlattı. Doktor eşliğinde, eşim ile konuşup bu ameliyatı olmaya karar verdim. Ameliyat sonrası ilişkimiz çok daha iyi olmaya başladı. Ayrıca kendime olan özgüvenim de arttı. Şunu diyebilirim ki; penil protez evliliğimizi kurtardı.

(Erdal K.)

Evlendikten birkaç sene sonra ereksiyon olamamaya başladım. Eşimle çok büyük kavgalar ediyorduk hatta en son boşanma davası açtı. Bu kararından sonra psikoloğa gittim hiçbir şekilde bir çare olmadı bir ürolog ile görüştüm. Doktor benimle ile çok ilgilendi. Önce ilaç tedavisine başladık, daha sonra ilacın etkisi azalınca doktor penis protezi taktırmamın en iyi çözüm olacağını söyledi. Ameliyatın detaylarını anlattı, en kaliteli ürünün AMS olduğunu söyledi. Kendisi 20 yıldır bu protezi taktığı için kendisine çok güvendim ameliyattan sonra hiçbir problem olmadı şuan eşimle boşandıktan sonra tekrar evlendik herkese çok teşekkürler.

(Gizli İsim)

Eşimden yeni ayrılmıştım, hayatımda her şey kötü gitmeye başlamıştı. Birkaç kişi ile görüşmeye başladım, ancak onlarla da olan ilişkilerim hep hüsran ile sonuçlandı. Ereksiyon problemi için doktorum bazı ilaçlar önerdi ve onları kullanmaya başladım. Ancak ilaçların da bir etkisi birkaç yıl sonra azalmaya başlamıştı. Üroloğum penil protezden bahsetti, ama aklıma bir işe yaramayacakmış gibiydi her zaman. Ameliyatı olmaya karar verdim ve ameliyat sonrası da psikoloğa da gitmeye başladım. Zaman içerisinde kendime olan güvenim arttı ve ikili ilişkilerim de iyileşti. 5 yıllık protez kullanıcısıyım, evlendim ve çok mutlu bir evliliği sürdürmekteyim.

(Mutlu)

18 yaşımda diyabet hastası olduğumu öğrendim ve insülin kullanmaya başladım. Ancak yaklaşık 24 yaşımda bir şeylerin ters gittiğini fark ettim, tam erekte olamamaya başlamıştım ve doktorum bir ürolog ile görüşmemin faydalı olacağını söyledi. Ürolog ile görüşmemizden sonra bu sorunun diyabeti olan hastalarda çok yaygın olduğunu öğrendim. Önce bazı ilaçlar kullandım, ama bu ilaçların etkisinin azalacağını zaten doktorum söylemişti ki, öyle oldu. Bundan sonra, doktorum penil protez önerdi. İlk başlarda biraz çekimserdim ama araştırınca insanların ne kadar mutlu olduğunu ve basit bir ameliyat olduğunu öğrenince tamam dedim. Ameliyat olduktan sonra çok mutlu oldum ve 11 yıllık protez kullanıcısıyım. Ayrıca mutlu bir evliliğim ve dört altı yaşlarında iki çocuğum oldu.

(Fahri T.)

Ben 23 yaşında penil protez taktırdım. 18 yaşıma kadar ereksiyonun yeterli olduğunu düşünüyordum, ama öyle değildi ve daha kötüye gitmeye başlamıştı. Daha sonra araştırmalarım sonucu bir ürologdan randevu aldım. Doktor, önce bir psikoloğa ve sonra Kalp-Damar Cerrahisine yönlendirdi. Psikolog herhangi bir anormallik olmadığını tespit etti. Ancak Kalp-Damar Cerrahisinde venözlerde kaçak olduğu tesit edildi. Bazı işlemler yapıldı, ama yeterli olmadı. Bunu üzerine üroloğum penil protez yapılması gerektiğini söyledi ve bu ameliyatı oldum. Şuan özgüvenim yükseldi ve karşı cins ile konuşurken bile kendime daha güvenli hissediyorum. Teşekkürler…

(Süleyman M.)

57 yaşındayım 40 yılı aşkındır sigara kullanıyordum son 5 sene cinsel anlamda hiçbir şey yaşayamıyordum, psikolojim çok bozulmuştu, kadınlarla iletişime dahi geçemiyordum. Doktora gittiğimde bunun sigara kaynaklı olduğunu söyledi bazı ilaç tedavileri uyguladı fakat hiçbir gelişme olmadı. Son çare olarak penil protez kullanabileceğimi söyledi internette baya araştırma yaptım daha önce bu ameliyatı olan kişilerden edindiğim bilgilere göre memnuniyeti en yüksek ürünün AMS olduğuna karar verdim ve bu ameliyatı oldum ilk 1 ay ağrılarım vardı fakat şuan yaşadıklarımla kıyasladığımda ağrılar hiç önemli değil, eskisinden daha iyi oldum teşekkürler.

(Gizli İsim)

Şeker hastalığım olduğu için sağlık anlamında birçok problemim vardı 32 yaşımdan 45 yaşıma kadar başka sağlık sorunlarımla uğraştım bu süre zarfında hiçbir zaman ereksiyon olamadım. 45 yaşıma geldiğimde hayatımın cinsel anlamda gelişmesini istemiştim bunun için İstanbul’da birçok doktorla görüştüm. Benim durumundaki bir hasta için tek çözümün penil protez olduğunu söylediler. Onların söylediğine göre 3 parçalı protez taktırdım şuan çok memnunum canım istediği zaman cinsel birliktelik yapabiliyorum, sosyalleştim. Bu konuda emeği olan bütün arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum iyi ki varsınız.

(Kemal D.)

Aşağıdaki konular ilginizi çekebilir

Hikayenizi Paylaşın!